Zdrowie seksoholizm

Tak jak można się uzależnić od alkoholu, papierosów, narkotyków, od jedzenia słodyczy, można się uzależnić od seksu. To poważny nałóg, bagatelizowany przez zbyt wiele osób. Mimo tego, że godzi się z uzależnieniem czysto fizycznym, jego podłoże jest w duszy człowieka. Kobiety wiążą się od osiągania orgazmów tak jedno jak mężczyźni.

Seksoholizm to nic dziwnego jak uzależnienie od fizycznego spełnienia, chodzenie do orgazmu. Niestety, po zaspokojeniu indywidualnych spraw – zamiast satysfakcji, pojawia się przygnębienie i stany depresyjne. Seksoholizm to chcenie do spełnienia seksualnego za wszelką cenę – byle jak, byle gdzie, z byle kim. Osoba uzależniona ma kłopot z nawiązywaniem głębokich, emocjonalnych informacji i okazywaniem uczuć, zarówno tych dobrych, kiedy również złych. Na liczbom miejscu listy swoich planów, zupełnie tak jako kobiety zależne od alkoholu, stawiają seks.

Wada ta zajmuje inne przyczyny powierzchowne u kobiet i u mężczyzn. Kobiety poszukują potwierdzenia swojej atrakcyjności, wybierają się poczuć pożądane – z takich czy innych względów. Często zdarza się, że osoba swoje uzależnienie myli z miłością, a seks stanowi dla niej sposobem na zachowanie partnera. U klientów stanowi więc natomiast droga na pozbycie się swoich lęków.

Leczenie seksoholizmu Kraków zakłada się oczywiście z abstynencji. To pierwszy krok, który stanowi przyczyną udanej terapii – a ta będzie duża i żmudna. Tylko po pierwszych objawach odstawienia i oswojeniu się z brakiem stymulacji fizycznej, można spróbować dotrzeć do momentu, sytuacji, emocji, jakich nie chcemy mieć czy mieć również dlatego staramy się rekompensować to sobie seksem.Często też trauma, której pragniemy się pozbyć, ma własne podłoże w doświadczeniach z dzieciństwa, o których możemy nie mieć jak np. wykorzystywanie seksualne. Pamiętajmy, że będąc w układzie z osobą uzależnioną, i powinniśmy skorzystać z porady specjalisty!