Wyposazenie sklepow zoologicznych

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble i akcesoria są potrzebne w markecie z wynikami mięsnymi?

Przede każdym powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich gromadzi się i promuje produkty mięsne do sprzedaży. Jest mnóstwo sposobów chłodni, które sprawdzą się w biznesie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Podobnie jest z narzędziami mrożącymi, w jakich ukrywa się mięso – wśród nich informuje się witryny, zamrażarki, wyspy lub też szafy mroźnicze. Świetnym pomysłem, szczególnie w niższych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto konserwować nie lecz w składzie, lecz też w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Kładzie się ją pod wystawą, dzięki czemu dobrze można uzupełniać materiał na półkach ekspozycyjnych. Potrzebna jest zarówno lada ekspediencka, na jakiej kroi się i pakuje towar. W wyższych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo wskazane jest bycie pomieszczenia chłodniczego ze określoną, odpowiednio niską temperaturą, człowieka do magazynowania towaru.

Pozostały sprzęt potrzebny w biznesie mięsnym to musza, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna posiadać dość długi plus widoczny wyświetlacz, tak żeby zarówno sprzedawca, kiedy również użytkownik mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem potrzebny jest do porcjowania mięsa z kością. Podobnie jest z nożami do krojenia mięsa, więcej nie warto na nich dbać. Z kolei dobra krajalnica powinna stanowić regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic przygotowane są z chromowanej stali węglowej czy byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto wskazane jest urządzenie się w wilka do mięsa, służącego do mielenia mięsa na żądanie klienta. Natomiast nie stanowi toż obowiązkowy element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych niezbędna istnieje również kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do przechowywania towaru oraz dodatkowe meble sklepowe. Potrzebne istnieje też zainstalowanie klimatyzacji, która pożądana jest w życiu dobrej temperatury w klasy sprzedaży – szczególnie latem. Kluczowe jest ponad oświetlenie, jakie potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin otrzymujących się na wystawy.