Wlasciwe przygotowanie roweru do wyprawy

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/worki_do_pakowania_prozniowego/1/Worki i folie do pakowania próżniowego Polkas Kraków

Jazda na rowerze to wyjątkowy sport, który ma swoich zwolenników w niemal każdej grupie wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów jedynie w sezonie wiosennym, jako szybki i wygodny sposób dojazdu do szkoły i pracy, natomiast w zimie, z przyczyn utrudnionych warunków na drodze, wolą z nich zrezygnować na rzecz samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak właściwe przygotowanie roweru oraz siebie do zmieniających się warunków na drogach, można z powodzeniem i przyjemnością używać jednośladów przez cały rok, nie tylko w sezonie rowerowym. W co zatem warto się wyposażyć, aby jazda na rowerze była przyjemna również w zimie?

  1. Odpowiednia odzież. Nie mam na myśli ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem znacznej ilości kilometrów) nasze ciało dość mocno się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie doprowadzał do wychłodzenia ciała. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną. Jej zadaniem jest odprowadzanie nadmiar pary wodnej i wilgoci z naszego ciała, dzięki czemu nie będziemy mieli wrażenia przemoczenia i tym samym nie będziemy odczuwali chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, która ma chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy również wyposażyć się w zimowe buty i być może dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak największej procentowo zawartości wełny, dzięki czemu nie będziemy odczuwać chłodu. Warto również pamiętać o rękawicach rowerowych. Dobre firmy oferują dwuwarstwowe rękawice: pierwsza warstwa jest wtedy wodoodporna, a druga skutecznie zatrzymuje ciepło w dłoniach.
  2. Przygotowanie roweru. Tak samo jak samochód, rower również potrzebuje specjalnego, zimowego osprzętu, który zapewni nam wygodną i bezpieczną podróż. Przede wszystkim są to zimowe opony i błotniki, a także, w ekstremalnych warunkach, łańcuch. Nie można również zapominać o tym, że w zimie zmrok zapada o wiele szybciej, dlatego niezbędne będzie dodatkowe oświetlenie oraz odblaski.

Mam nadzieję, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że sezon rowerowy wcale nie kończy się wraz z opadem pierwszego śniegu oraz pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie korzystać z tego środka transportu niezależnie od pogody. Bo przecież jazda na rowerze to nie tylko dobra zabawa, to również sport, dzięki któremu na dłużej pozostaniemy sprawni.