Wentylator

obudowa wzmocnionaZobacz naszą stronę www

Wszędzie tam, gdzie jest okazja ryzyka wybuchu w sukcesie łączenia się atmosfery z gazami, mgłami i parami, umieszcza się wentylatory przeciwwybuchowe. Jeżeli wentylator oznaczony jest napisem explosion proof świadczy to, iż istnieje przeciwwybuchowy. Występuje w wersji kanałowej, kołnierzowej, ściennej oraz dachowej.

Specjalne rozwiązania zastosowane przy budowie wentylatorów dodatkowo chronią przed ewentualnym tworzeniem nadmiernej temperatury czy same iskier pochodzenia elektrycznego na zewnątrz lub za obudowy. Ponadto użyto specjalne towary i idealnie dostosowane do lektury silniki elektryczne. W taki postępowanie stworzony wentylator spełnia wszelkie normy warunków pracy dla danej strefy zagrożenia wybuchem.

Można znaleźć wentylatory przeciwwybuchowe zróżnicowane pod względem rozmiarów, wartości obrotów, poboru prądu, jakości oraz mocy. Umożliwi to przygotować odpowiedniego wyboru.

Jeśli szukacie profesjonalnych wentylatorów, przystosowanych do różnorodnych zadań warto skonsultować się ze specjalistyczną firmą, która uczestniczy w obszarze bhp. Szeroki asortyment obejmuje między innymi wentylatory kanałowe. Zadaniem tych organizacji jest przekazywanie zanieczyszczonego powietrza z wnętrza lokalu, a następnie wymiana powietrza na „naturalne”. Zwykle kierowane są w halach produkcyjnych, warsztatach, magazynach też w własnego typu budynkach wymagających mocnej i delikatnej wentylacji. Tylko właściwie dobrany a dobrze zamontowany wentylator kanałowy jest bowiem gwarancję najdoskonalszej jakości powietrza.

Specjalna konstrukcja wentylatora pozwala na samodzielny przepływ powietrza w możliwościom kierunku. Jego książkę można przyrównać do lektury sprężarki. Poprzez wzrost energii kinetycznej powietrza, nadaje on mu znanej prędkości, jak i narzuca jego obieg.