Uziemienie budynku

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym składnikiem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów a zagranicznych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny odkłada się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszystkiej Europie wchodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych dokładnie tymi działaniami. Zapłony, pożary, a nawet wybuchy to zupełnie realne niebezpieczeństwo, którego osobę jest wszystek zdrowo myślący człowiek oraz menedżer w sferze.

Tutaj z pomocą przychodzą nam mechanizmy a style uziemień elektrostatycznych. Ich obowiązywanie w zasadzie ogranicza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do celu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na placu jest spora liczbę ich rodzajów - kleszczowe, przykręcane śrubami, umieszczane w samej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy umożliwiają ponadto na monitorowanie uziemienia w momencie rzeczywistym. W zestawieniu z innymi urządzeniami potrafią nie doprowadzać do dozowania produktu lub pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką okazja, zamykając zawór czy wlew, co jest warte w sukcesie awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego rodzaju rozwiązania często korzysta się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach działających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest zły do wszystkiego ograniczenia proces zawierania się powierzchni materiałem. Widać wtedy sprawić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Dotyczy toż nie tylko urządzeń, ale też pojemników i zbiorników przeznaczonych do przechowywania w/w materiałów.