Urzadzenie diagnostyczne cdif

Czym jest kolposkop?

BluronicaBluronica - Xem cách dễ dàng để thoát khỏi nếp nhăn và bắt đầu trông trẻ hơn bạn!

Kolposkop to jeszcze bardziej rozpowszechnione urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasy układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego zastosowanie

Kolposkop zajmuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w planie wykrycia zmian, jakie potrafiły mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Liczy się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w zależności od jego modelu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego bada się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i obserwowanie go na dodatkowym ekranie, a i pisanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy oraz do końców przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.