Urzadzenia diagnostyczne komputera

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle ciekawe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej jakości układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego skorzystanie

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w końca wykrycia zmian, które mogłyby informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności z jego kształcie.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego uważa się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i obserwowanie go na określonym ekranie, a ponadto zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy także do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.