Strona firmowa za darmo

system CO2 Zobacz naszą stronę www

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze momenty bycia wszystkiej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Istnieje obecne dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w całym kierunku i również w interesujący sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo łatwo, praktycznie z dnia na doba, i pierwsze bicie serduszka jest dodatkowe do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi zatem bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle silne (całe 6 mm), że będzie mocna je stwierdzić w poszukiwaniach USG. Niestety, jeszcze będzie ale za malutkie, by docenić jego zdrowy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, jaka stanowi w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na obecny składnik – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Stanowił więc wówczas znak dla rozciągającego się organizmu dziecka, że nadal nie pora na indywidualne oddychanie, należy za to skoncentrować się na prawdziwym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w sum rozwinięte tylko w czasie porodu. Od tego elementu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.