Rodzaje ram rowerow

Rodzajów rowerów jest pełna masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje produkowane przez profesjonalistów na BMXach mogą być ciężkie, i ich zdobycie wymaga terminu i realizacji. W współczesnym tekście skoncentruję się teraz na ostatnich rowerach.

 

Pierwsze rowery tego modelu pojawiły się w latach 70-tych między innymi w jasnej Kalifornii. To toż większość motocrossowych pasjonatów, jakich nie było zostać na potrzebny sprzęt przerobiła mały rower na trochę w systemie dzisiejszego BMXa. Początkowo brano go głównie jako materiał transportu do lekcje z okresem jednak zaczęto go przechodzić w wyścigach. Ówczesne tory dzieliły się od nowych brakiem band na zakrętach, były zupełnie płaskie, a bramka startowa stanowiła w myśli długą gumową wstęgą. Wtedy na torach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto te korzystać do uprawiania trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, ale w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być przeważnie kupowane. Zmianie uległy to materiały służące do formy tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W połowie lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, pola do drogi oraz firmy przejmujące się ich pracą oraz produkcją ubrań. Pojawiły się te inne sposoby jazdy takie jak half pipe czy flatland. Najogromniejszy wpływ na drogę na rampie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z głów po wybojach między drzewami.

Myślę, iż taka jazda na rowerze BMX stanowi znacznie interesująca, co prawo w Polsce stanowi o dużo mniej miejsc do jazdy na nich niż na przypadek w Stopniach, jednak z czasem na że będzie dużo. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków może istnieć wartym miejscem gdzie osiągniesz swój pierwszy, wymarzony model.