Psychiczne uzaleznienie od alkoholu

Psychiczne uzależnienie, które miesza się z obsesyjnym zajęciem w rolę, którą sprawiamy kosztem nie ale czasu spędzanego z linią, czy wykonywania różnych rzeczy domowych lub relaksu, jednak w skrajnych przypadkach, również kosztem snu.

 

Osoby uzależnione nigdy nie odczuwają komfortu zwracając się pracą – stosuje się toż z codziennym strachem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, których nie mają, są ponad stan i sięgają po dopalacze, jakie stanowią pomóc im w tworzeniu dłużej i wydajniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi odczuwać radości z wykonywanej pracy, zmierza do perfekcjonizmu, którego wytycznych osobiście nie potrafi określić. Często przypisuje się toż z potrzebą akceptacji.

Czas, jaki nie jest spędzony na pracy, przeważnie jest tłumaczony jako stracony. Osoby te nawet w dni niezależne z pracy, cały czas o niej poznają i dziwią się jak ulepszyć swoją sprawę w jednostce a co będzie się działo, gdy wrócą z urlopu.

Pracoholizm to przede wszystkim wywiad z pacjentem, lecz zarówno z kobietami bliskimi – toż przeważnie one oglądają problem zaś są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem działania jest ustanowienie planu dnia, harmonogramu tygodnia, jakiego należy się ściśle trzymać – podziału, jaki stanie opracowany, żeby ograniczyć czas goszczony na pozycji, a wprowadzić wiele czasu spędzanego z linią, na urlopu. Następnym etapem jest uświadomienie pacjentowi i nauczenie go działalności priorytetów, samodzielnych decyzji, który wybór jest ważniejszy, a co chodzi zostawić na później. Oczywiście kiedy w wypadku innych uzależnień, po wykonaniu wstępnej fazy leczenia, po ukończeniu 12 kroków, należy regularnie chodzić na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania umieszczają się na wspieraniu siebie w siły. Dla uzyskania idealniejszych wyników, leczenie powinno mieć więcej osoby współuzależnione.