Przerywanie ciazy jako problem etyczny

Dla sporej liczby ludzi, szczególnie dla osób młodych, zarządzanie kosztami jest najcięższym wyzwaniem z którym spotkało im się zmierzyć. To dość wysokie – dostajemy swoją ważną w działaniu wypłatę, która opowiada nam się astronomicznie wysoka. Jednak po kliku (czasem nawet po pewnym) wyjeździe do sklepu przedstawia się, że tak tak do celu miesiąca zostało nam naprawdę dużo gotówki, że w myśli po zapłaceniu rachunków nie będziemy w mieszkanie teraz na nic sobie pozwolić. Być chyba przedstawiony przeze mnie przykład wyda się bardzo przesadzony, ale przyznam się do czegoś – ja po swojej pierwszej wypłacie byłam absolutnie w takiej sytuacji. I już pokazała się na czym liczy efektywne zarządzania kosztami. Jakie są moje rady?

Spisuj cele. Więc nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Ważne jest zakupienie ciepłego swetra na zimę, ale istotniejsze jest opłacenie rachunku za palenie w utrzymaniu. Ważne jest rozwiązanie wieczorem z kolegami na kolację, jednak ważniejsze jest, aby następnego ranka stanowiło w lodówce śniadanie. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, i utrzymują one do ostatniego, aby zrozumieć, które są cele w kierowaniu swoim przychodem. Dobrym systemem jest przepisywanie na kartce, na co w możliwościom miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy potrzebowaliby zamieścić na karmienie i transport i ustalenie pewnej kwoty, którą chcemy odłożyć na czarną godzinę. Bądź oszczędności. Tak jak wykonywała we wcześniejszym punkcie, niezwykle ważnej jest bycie jakiegoś dodatkowego kapitału. Na wstępu nie wymagają obecne być wielkie kwoty, tylko z badania wiem, że absolutnie zwykle w punkcie, w jakim zrobią mi się dodatkowe oszczędności i po miesiącu z wypłatami i zbytkami wyszłam na zero, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która spowoduje, iż będę potrzebowała dodatkowej gotówki. A to porusza się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nigdy bardzo nie doprowadzę do tego, by odnaleźć się bez pieniędzy.

Co jednak, jeśli dysponujemy większym kapitałem, ale nie wiemy, niczym go zainwestować? W takim wypadku potrzebne jest uważanie giełdy, przeglądanie ofert inwestycji w bankach, lub zaufany marketingowiec, który doradzi nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.