Program komputerowy groszek

Informatyka oraz programy komputerowe są stałym elementem współczesnej pracy. Zacząwszy od komputerów, wyposażonych jedynie w system operacyjny a najczęściej dodawany do nich pakiet biurowy, po duże korporacyjne programy łączące pozycji na wszystkim świecie. Taki program najczęściej kwalifikuje się jako zintegrowany system zarządzania.

Taki plan uważa za zadanie wesprzeć w koordynowaniu działań ludzi, a czasem całych placówek, umieszczonych na całkowitym świecie i robiących w ramach samej firmy. Obecnie bardzo sobie wyobrazić nawet firmę średnich rozmiarów, w jakiej zintegrowany system sterowania nie jest.
System zarządzania może bawić się wieloma dziedzinami. Może więc istnieć program zarządzania jakością, który działa sprawować opiekę nad procesami produkcyjnymi. System taki potrafi wskazać, że proces techniczny jest niestabilny, chociaż zawiera się w zadanych przez inżyniera parametrach. Umożliwia obecne na redukcję odpadu z grupy produkcyjnej, oraz co za tym chodzi na realizację zamówień w terminie, zmniejszenie kosztu pracy ludzkiej, energii wydawanej przez maszyny oraz media technologiczne.
Ciężko sobie również obecnie wyobrazić logistykę, w której zintegrowany system nie istnieje. Kurierzy właśnie na ogromną skalę wykorzystują takie oprogramowania. Dzięki temu wiadomo do jakiego auta najlepiej zapakować daną paczkę, tak by jak już przybyła do odbiorcy, a ewentualne opóźnienia mogą być szybko korygowane. Jeśli kurierowi zintegrowany system ogromnie pomaga, to chętnie sobie wyobrazić jak by wyglądała globalna logistyka towarów (gdzie przesyłki to wszelkie kontenery lub statki), gdyby system sterowania nie wspierał mężczyzny w jego produkcji.
Zintegrowany system zarządzania poza wspomnianą wyżej sytuacją oraz logistyką, wspiera niemal dowolna sytuację działalności biznesowej. Finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, internet, transport publiczny, ratownictwo medyczne także sporo innych rzeczy nie działało by tak efektywnie jak właśnie, gdy nie zintegrowany system.