Poznaj swoj umysl

Poznaj swój umysł, opanuj swoje emocje, bądź lepszym człowiekiem… To są hasła, którymi posługują się psychologowie. Jak naprawdę jest? Czy pomoc psychologa jest niezbędna i w jakich sytuacjach?

Konotacja słowa psycholog i psychiatra w Polsce ma wciąż znaczenie pejoratywne i kojarzy się nieodzownie z problemami i chorobami psychicznymi, których nie znając do samego końca, po prostu się obawiamy. Na zachodzie Europy czy w krajach Ameryki – USA i Kanadzie praca psychologów jest oceniana bardzo pozytywnie. Z ich pomocy oraz wiedzy korzysta wiele osób i to nie tylko celebrytów.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-dla-malych-firm/Oprogramowanie dla małych firm - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Każdy z nas ma chwile załamania. Często takie nastroje wywołane są różnymi przeżyciami związanymi z sytuacjami życiowymi – nieudaną miłością, problemami w pracy, w kontaktach z innymi osobami, problemami rodzinnymi czy śmiercią najbliższych lub przeżyciami traumatycznymi czy nałogami… Te wszystkie zdarzenia odciskają na naszej psychice swoje piętno. Część osób potrafi samodzielnie sobie z nimi poradzić odcinając się od złych emocji i wspomnień, a część osób po prostu sobie nie radzi. Wtedy, aby nie doszło do tragedii – samobójstwa czy popadnięcia w prawdziwą chorobę psychiczną lub nałóg – potrzebna jest pomoc specjalisty psychologa lub psychiatry. Czasem wystarczy jedno spotkanie, a bywa tak, że niezbędna jest długotrwała terapia, która pomoże uporządkować zaburzony świat wewnętrzny. Spotkania z psychologiem powinny być traktowane jako normalne wizyty u lekarza – tylko tym razem są to spotkania z lekarzem umysłu, duszy. Takie spotkania to rozmowa o nas samych, o tym, co nas dręczy, poznanie motywów naszych czynów i sposobów walki z obsesjami, to pomoc w zdrowieniu i pozbyciu się złych myśli.

W każdym mieście znajdziemy pomoc psychologiczną, pomoc terapeutyczną i warto z niej skorzystać. Psycholog w Krakowie udzieli odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania i pomoże poradzić sobie z problemami, które potrafią zamienić normalne życie w koszmar.