Oswietlenie awaryjne a ewakuacyjne

oprogramowanie dla firm produkcyjnychOprogramowanie dla firm produkcyjnych - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Każdy budynek także jego usytuowanie, razem z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z kwietnia 2002 roku, koniecznie musi posiadać instalację awaryjnego oświetlenia. Światło takie używane jest w obiektach na wypadek nagłych braków dostawy energii elektrycznej, pożaru, czy innych zdarzeń losowych. W współzależności od centrów zasilania oświetlenie to dajemy na: centralnie zasilane i rozproszone.

Odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacyjnych i awaryjnego źródła światła, zapewnia bezpieczeństwo osobom będącym lub opuszczającym pomieszczenia domu w którym dotarło do utraty normalnego zasilania.

Urządzenia kierowane do oświetlania dróg ewakuacyjnych i awaryjne powinny spełniać podstawowe normy, by ich skorzystania odnosiło pożądany skutek. Oprawy takich źródeł światła przeprowadzane są z poliwęglanu i współpracują z akumulatorami. Godzina pracy takiego źródła światła chce od elementu jaki zastał zainstalowany i powoduje się w przedziale od 1 do 3 godzin. Innym rozwiązaniem może być skorzystanie oprawy rastrowej stworzonej z blachy i malowanej systemem proszkowym. Odbłyśniki powlekane są aluminium, zaś ich paraboliczny kształt zapewnia odpowiednie oświetlenie. W wnętrzach o wielkiej kubaturze, podwyższonej wilgoci również bogatszym zapyleniu, takich jak : hale produkcyjne, magazyny, tunele czy warsztaty, wykorzystywane są oprawy świetlówkowe. Ich przewagą jest silniejsza stopień szczelności IP.

Koniunktura budownictwa, a i nowe techniki sprawiają, że wzrastają wymagania używające się i do modułów świetlnych. To mieszkało się powodem coraz wyższego zastosowania takich akcesoriów jak lampy LED.

Oświetlenie awaryjne led, stanowi nie tylko energooszczędne, a jeszcze bardziej użyteczne a osiąga dłużysz okres gwarancyjny na ich bezproblemowe działanie. Robi ono wszelakie wymagania oraz wymagania klientów, którzy pytają o dobre wyposażenie budynku, zgodne z naszymi normami.