Nerwica 10 lat

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym problemem w współczesnych czasach. Dotyczy toż ze zmiany naszego myślenia. Już wszyscy żyjemy szybko i często brakuje nam czasu na odpoczynek, sen i regenerację. I kiedy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i serca. Może dawać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę spośród tego, że ich reakcje ciała nie mają tak sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle budują się z nowymi fobiami. Chory boi się takich sprawie, ponieważ jego ciało reaguje wtedy w "dziwny" i nienaturalny sposób. Towarzyszy temu zabieg motywacji, skłonności do życia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie źli często zarzucają się na wywiady ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą drogą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W wypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna zapomnieć "błędne koło". Pacjent razem z psychiatrą analizuje po kolei różne formy z wszystkiego życia, podczas jakich tworzył objawy nerwicy. Dzięki temu redukuje się jego stres i słaby oswaja się z autentycznymi sprawami. W wybranych przypadkach niezbędne jest jeszcze leczenie farmakologiczne. Ale same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w wymieszaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.