Na czym polega przedluzanie wlosow

Wraz ze zbliżającą się wiosną wiele kobiet myśli o zmianach, które głównie dotyczą wizerunku zewnętrznego. Nawet niewielkie modyfikacje mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz samoocenę, dlatego warto się na nie decydować. Metamorfoza może dotyczyć koloru włosów, ostrego cięcia lub bardzo modnego przedłużania włosów. Naturalne włosy bowiem nie zawsze prezentują się idealnie. Nieodpowiednia pielęgnacja, częste zabiegi kosmetyczne lub farbowanie sprawiają, że stają się rzadkie, matowe, suche i łamliwe.

Naturalny wzrost włosów jest procesem długotrwałym, ale możemy zapewnić sobie efekt długich, zdrowych i mocnych włosów już w kilka godzin dzięki jednemu z zabiegów ich przedłużania. Możemy między innymi wyróżnić przedłużanie techniką keratynową i mikroringami. Czym się różnią oba zabiegi? Przedłużanie włosów metodą keratynową polega na zespoleniu pasemek zakończonych łuską keratynową z włosami naturalnymi. Dodatkowo zawarta w łusce keratyna może być stosowana nawet na kruche, suche lub zniszczone włosy, ponieważ posiada właściwości regeneracyjne. Natomiast doczepianie pasm włosów metodą na mikroringi odbywa się przy użyciu małych, metalowych obrączek. Obie techniki sprawdzają się bardzo dobrze i są dedykowane kobietom, które chciałyby uzyskać efekt pięknej, modnej i diametralnie nowej fryzury w zaledwie kilka godzin.

Kurs prezdłużania włosów to podstawa, jeśli chodzi o profesjonalne wykonywanie zabiegu. Mogą z niego skorzystać zarówno styliści fryzur, jak i wizażyści, którzy pragną poszerzyć swoją ofertę usług lub osoby, które wiążą powyższe zajęcie z przyszłą pracą zawodową. Prócz części praktycznej powinny zostać omówione zagadnienia, które dotyczą prawidłowo przygotowanych końcówek pod mikroringi i keratynę, budowy włosa, podziału i rodzaju włosów naturalnych, różnych metod przedłużania i zagęszczania włosów oraz wskazań i przeciwwskazań do wykonywania omówionych zabiegów.
Ponadto część teoretyczna wzbogaci nas o niezbędną wiedzę i wskazówki z prawidłowo przygotowanego stanowiska pracy i klientki, szczegółowo omówionych produktów i akcesoriów do przedłużania włosów, przebiegu całego zabiegu, a także odpowiedniej pielęgnacji doczepianych włosów i ich ściągania.