Montaz systemu centralnego odkurzania

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-cloud-computing-erp/oprogramowanie-ksiegowe-dla-biura-rachunkowego/

Producenci odkurzaczy centralnych zapewniają, że instalacja systemu centralnego odkurzania jest prosta nie tylko na każdym etapie budowy, ale nawet w przypadku wtórnego wbudowywania w budynkach już eksploatowanych bądź poddawanych renowacji. Odkurzacze centralne znakomicie sprawdzają się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale zwłaszcza w przypadku pomieszczeń przemysłowych. System filtracji zastosowany w odkurzaczach centralnych poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, a wielka moc czyszczenia i cichy tryb działania zapewniają satysfakcje z wieloletniego użytkowani systemu centralnego odkurzania. System centralnego odkurzania składa się z następujących elementów:

 • Urządzenie centralne
  Jednostka centralna, czyli odkurzacz – zazwyczaj bywa montowany w odosobnionych pomieszczeniach gospodarczych, takich jak strych, piwnica, kotłownia, garaż lub poddasze. Urządzenie zawiera filtry zatrzymujące wszystkie większe zanieczyszczenia, lecz ten parametr nie zmniejsza siły ssącej odkurzacza, która pozostaje bez zmian niezależnie od ilości kurzu w agregacie.
 • Gniazdo wylotowe
  Klapa do powietrza umożliwia odprowadzanie oczyszczonego z kurzu powietrza na zewnątrz budynku. Wszelkie alergeny takie jak kurz, pył, roztocza oraz cząstki wielkości 1/10000 mm są wyrzucane poza budynek, co eliminuje nieprzyjemny zapach powietrza z jednostki, znany ze swojej uciążliwości w tradycyjnych odkurzaczach przenośnych.
 • Instalacja ssąca 
  Przewody ssące w postaci rurek PVC rozmieszczane są pod tynkiem, w szczelinach ścian, w podłogach budowanych obiektów lub na tynk. Umożliwiają one połączenie gniazd ssących z jednostką centralną. W budynkach już istniejących można wykorzystać do tego celu poddasze, przerwy między ścianami oraz kanały instalacyjne.
 • Gniazda ssące 
  Są one rozmieszczone w budynku w taki sposób, żeby umożliwić dotarcie wężem ssącym (o długości 7-12 metrów) nawet do najdalszych zakamarków pomieszczeń. Najbardziej optymalne warunki odkurzania gwarantują gniazda ssące usytuowane w miejscach centralnych, np. na korytarzu bądź w przedpokoju. Rekomendowana przez dystrybutorów systemów centralnego odkurzania ilość gniazd ssących to 1-3 gniazda na powierzchnię wielkości około 80 metrów kwadratowych.