Macierzynstwo etymologia

Stwierdzenie, że macierzyństwo odwraca świat do góry nogami rodzi się banalne, choć istnieje ono właściwe. Przede każdym, przyszła mama stara się jak najbardziej przygotować do wychowywania przyszłego potomka, kompletuje fachową literaturę i robi przeżycia bardziej praktycznych znajomych lub kobiet z rodziny. Z radością jest każdą zmianę w własnym ciele, z niepokojem wypatruje negatywnych oznak, które odkryłam w książkach i czasopismach, a jakie ewidentnie wyglądają na zły rozwój dziecka. A gdy tylko pozna płeć dziecka mówi się w zakupowe ryzyko i kompletuje najpopularniejszą i najlepszą wyprawkę, aby dziecko miało jako najlepszy start w życie.

Druga ciąża wygląda już o wiele inaczej. Przede wszystkim, przyszła mama już wie, czego się spodziewać. Chorobie nie dokuczają już naprawdę mocno, ponieważ inwestują się czymś naturalnym, nie zaś mówiącym o problemach. Brzuszek szybciej staje się większy, a organizm bardziej przystosowany. Więcej w późniejszych etapach chce nie pojawia się nieprzyjemny strach o przebieg porodu.

Nie mieści to rzeczywiście, że druga ciąża będzie odpowiednio taka sama jak pierwsza. Każda ciąża jest bowiem nowa a tak samo gdy w przykładu pierwszej ciąży objawy potrafią być następne w relacji od przechodzących ją osób, tak objawy kolejnej chce nie będą zdecydowanie takie same jako pierwsza ciąża u tej osoby. Przede wszystkim, liczy na to układ psychiczne nastawienie kobiety. Ciężarna po raz pierwszy pani nie wie, czego się spodziewać, ponieważ w styl wzmożony żyje każde kolejne dolegliwości. Podczas drugiej ciąży przebiegające w organizmie kobiety zmiany są uznawane jako dodatek normalnego, dlatego są znoszone o moc lepiej. Tak toż wygląda sprawa porodu – o ile w wczesnej ciąży baliśmy się i tegoż faktu porodu, jego bólu i konsekwencji, tak w różnej ciąży znamy już, czego się spodziewać, dlatego podchodzimy do ostatniego o wiele spokojniej.

Oczywiście, druga ciąża toż nie jest dopiero i tylko wyidealizowana wersja pierwszej ciąży. Co bardzo, kobiety, które przyjmują się na dotarcie w ciążę jeszcze raz, powinny jeszcze większa uwagę dać na indywidualną dietę i sposób czynienia ze sobą, ponieważ druga ciąża więc nie tylko większe zagrożenia powstania na ciele mało estetycznych rozstępów, to nadal więcej wzmaga zagrożenie zapadnięcia kobiety na tak zwaną cukrzyce ciążową.