Lekarstwo na seksoholizm

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, ukazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energii fizycznej, w jaki te sprawy dominują nad innymi, decydując o sensie życia". Okazuje się na różne sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z uwagi na panującą w tych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i uznania na inne zachowania seksualne problem zapewne stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród ostatnim faktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w pozostałych strukturach i konfiguracjach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do wzrostu choroby mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która zamierza destrukcyjny wpływ na inne dziedziny bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był tylko materiałem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.