L4 w ciazy czy mozna wychodzic z domu

Wszystka kobieta ma jakieś zaangażowania i przyzwyczajenia. Część z przyszłych mam, pouczanych przez znanych i rodzinę, jest świadomych, iż w terminie tychże ważnych 9 miesięcy będzie potrzebowało wrócić z grubszej grup aktywności, bo widać zatem zagrozić działaniu oraz zdrowiu przyszłego życia. Po cesze to reguła, lecz nie świadczy to, że przyszłe mamy powinny przez wszą ciążę leżeć swoim rozwijającym się brzuszkiem do góry i wyłącznie nic nie robić. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które kobiety chociażby w ciąży mogą służyć, oraz sugerujemy, z czego właściwie chwilowo zrezygnować.

Przede każdym, pytaj o siebie, przyjmuj witaminy, i przede wszystkim kwas foliowy. Rozważ i zmianę diety, jeżeli nie odżywiasz się wystarczająco zdrowo. Niezbędne to będzie zwiększenie poziomu ważnych i produktów w ciąży, w szczególności brokułów, brukselek i grochu ćwiczonych na parze. Pamiętaj także, żeby nie pożywać zbyt dużo cytrusów. Nie przesadzaj jeszcze z owocami, bo ich zapas w ciąży może sprawić do późniejszej cukrzycy dziecka. Pij i dużo wody niegazowanej.

Nie pozostawiaj także o sporcie. Możesz spokojnie ćwiczyć jogę, proste ćwiczenia rozciągające (bez kłopotu znajdziesz lekkie zestawy szkoleń dla kobiet w chce na internecie), spaceruj. Jeżeli a jesteś miłośniczką sportów wyczynowych albo ekstremalnych, będziesz zmuszona z nich właśnie zrezygnować. Tak samo sprawa robi z e spotami, w jakich łatwo o kontuzję oraz duże wypadki, na dowód karate albo jazda na nartach. Jeśli i jesteś wątpliwości co do rzeczy sportowej, którą cenisz wykonywać, skonsultuj się z lekarzem, on na pewno ci doradzi i czy pomoże dopasować zestaw domowych ćwiczeń, jakie nie zagrożą ani tobie, ani dziecku.

Jeśli natomiast idzie o sposoby upiększające – chwilowo zrezygnuj z farbowania włosów. Substancje chemiczne zawarte w farbach mogą bowiem przeniknąć do organizmu dziecka oraz bardzo uszkodzić jego prawdziwy rozwój. Nie pozostawiaj również, że bezwzględnie nie można ci piec i pić alkoholu! Może to sprawić do gwałtownych zmian i zalet wrodzonych dziecka, także poronień. Unikaj więcej osób silnych i zadymionych miejsc.