Kontrola finansowa jako element kontroli zarzadczej

Aborcja jest wciąż niesłabnącym tematem tabu. Pomimo tego, co każdy czas media poruszają ten wiążący temat, pokazując problem z zagorzałym przeciwnikiem aborcji albo wręcz przeciwnie. Oczywiście, zatajanie problemu nie pomoże w jego rozwiązaniu, a z przeciwnej strony jego przesadzanie i nie. Oraz więc, że problem jest, nie ulega żadnej wątpliwości. Według prawa i i wedle wartości duchowych i religijnych aborcja, czyli przerwanie ciąży, jest niemożliwe. Istnieje ostatnie bowiem przerwanie nienarodzonego, ale już rozpoczętego dziecka, które podlega stałej i niezbywalnej ochronie. Istnieją zawsze wyjątki prawne, które pozwalają matce dziecka na rozwiązanie ciąży. Takimi przypadkami jest zwykłe zagrożenie zdrowia czy życia matki, życie innego dziecka i wykrycie poważnych, nieuleczalnych wad dziecka. Sprowadzają się jednak sytuacje, kiedy przyszła mama nie powinna wynosić dziecka: wszystko jedno lub więc z racje słabej kondycji fizycznej, lub i niezwykle młodego wieku. W takiej formy, oczywiście - w prawie krajowym oraz kościelnym usunięcie chce jest niemożliwe. Przyszłej mamie pozostaje to albo nielegalne przerwanie ciąży, wywołanie poronienia albo urodzenie dziecka, by następnie poświęcić je do adopcji.

Oczywiście, nie będziemy tu żadnej ze kart, ani zabraniającej ani popierającej aborcję, usprawiedliwiać. Nie odczuwamy również zamiaru ukrywać faktu, że w połowie przykładów do ciąży by nie doszło gdy nie nieuwaga kobiet. Bądź co bądź damy nie są istotami wiatropylnymi. Są zawsze inne jakości w mieszkaniu i kobiety zaś ich wyjście do wybranych potrzeb jest szczególnie charakterystyczne. I, abstrahując już nawet z nieuważnych nastolatek, których pierwsze wydarzenia z seksem zatrzymały się ciążą, ale daje się. Daje się, że możne kobiety, będące pracę której nie mogą a nie chcą pogodzić z produkcją, przyjmują się na aborcję. Oczywiście, prawo polskie im toż uniemożliwia, muszą to szukać usłudze w szpitalach niemieckich, słowackich i austriackich.

Nie poddaje wątpliwości, że w większości przypadków niechcianej ciąży można by wszystko ograniczyć do krótkiego stwierdzenia „powinien było traktować”. I o ile w przypadku kaprysu aborcja faktycznie winna stanowić zabroniona, naprawdę w czasach dozwolonych prawnie rząd Polski powinien umożliwić kobiecie przerwanie ciąży. Jak zawsze oczywiście z treści, nawet mimo spełnienia prawnych warunków, nie raz lekarze odmawiają wykonania zabiegu, narażając na właściwe zagrożenie utraty działania oraz zdrowia nie tylko osobę, ale i przyszłe dziecko. I toż stanowi działaniem niedopuszczalnym.