Kasa fiskalna z terminalem platniczym

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na sytuacja osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, z lat powszechnie wykorzystywanym w magazynach, lecz również przez innego typu usługodawców, rozpocząwszy z serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest atrakcyjna u innego typu przedsiębiorców. Korzystają spośród niej przede wszystkim duże sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie dodawałaby się do ostatniego, ale i może obsłużyć sporą dawkę paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT oraz w fabrykach niebędących takiego sprzętu, kończy się je ręcznie, co nie jest opłacalne z tematu widzenia poprawy produktywności i obsługi. To sprawia, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego typu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest tani, ogranicza się z potrzebą wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy dobrych i należy mieć, że danie to, w przeciwieństwie do waluty, absolutnie nie pracuje samo. Do jego obsługi konieczny jest to komputer zaopatrzony w podobny program sprzedażowy, to rzadko są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wtedy możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów teraz w terminie druku paragonu, oraz nie, gdy w przypadku kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy wspominać o tymże do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie ma być i wybrać o prawie 20 procent większe, niż jest nam niezbędna w konkretnym okresie, bo pojemności nie da się zwiększyć, i część naszego wyboru może wzrosnąć. Kolejny istotny element, na jaki musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze względu od wielkości kodów i drukowanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dobę - sklepowe- przeznaczone do dużych placówek handlowych także stanowiących bardzo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie przyjmuje się urządzenia posiadające tylko jedną rolkę papieru na paragony dla kupujących, bo kopia zapisywana jest elektronicznie, na kartce SD.