Jak odniesc sukces prowadzac sklep

psycholog krakówPsycholog, psychoterapeuta, psychoterapia Kraków

Od czego zależą wysokie zarobki sklepu, marketu czy sieci sklepowej? Bardzo dużo osób – zarówno przedsiębiorców, jak i osób fizycznych – powie, że zależy on od przede wszystkim od cen. Inni pójdą dalej i stwierdzą, że bardziej pożądany przez konsumentów sklep ma wysokiej jakości towary w stosunkowo niskich cenach. Inni zwrócą uwagę na obsługę klienta czy wygląd sklepu. Oczywiście to wszystko prawda. Choć każdy przedsiębiorca chce, aby ceny nie liczyły się dla konsumentów, to nie jesteśmy w stanie wpłynąć na zmianę prostego faktu, że konsumenci lubią kupować tanio. Ale czy wszyscy? I czy zawsze? Czy może jednak mają na to wpływ jeszcze jakieś inne czynniki?


Znalezienie odpowiedzi na te pytania jest bardzo łatwe, ponieważ od tego może zależeć, czy nasze sklepy utrzymają się na rynku.

Dla większości konsumentów jakość obsługi konsumenta jest równie ważna, a w niektórych wypadkach może ważniejsza niż niska cena towaru. Obecnie klient ma wielki wybór sklepów, w których może zrobić zakupy. Bardzo dużo osób jeździ na drugi koniec miasta jedynie po to, aby zrobić zakupy w swoim ulubionym sklepie. Z drugiej strony wielu klientów nigdy nie wraca do supermarketu jeśli uzna, że zostało w nim źle obsłużonych.

Następna sprawa to kolejki. Jedynie pewna grupa klientów cierpiąca na nadmiar czasu lubi stać w kolejkach i szukać okazji do rozmów z innymi. Osoby zapracowane, które tego czasu nie posiadają zbyt dużo, nawet nie wejdą do sklepu, w którym widzą wielką kolejkę. A przecież to właśnie ta druga grupa to konsumenci najbardziej pożądani – ci, którzy są w stanie wydać bardzo dużo w naszym sklepie.

Bardzo duży wpływ na wysokiej jakości obsługę konsumenta ma umiejętnie dobrane oprogramowanie dla sklepów. Pc-market kraków to oprogramowanie dla sieci sklepów, które posiada bardzo dużo funkcji, ale jest łatwe w obsłudze. Producenci oferują wiele różnych aplikacji, dostosowanych do potrzeb różnego rodzaju punktów handlowych – od małych osiedlowych sklepików, przez mini-markety, markety, aż do dużych supermarkety.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl