Inwestycja w kadry szkolenia opinie

Wędlinami określa się rozmaite wyroby mięsne powstałe z środka rozdrobnionego, z kolei wędzonki to mięsne przetwory uczynione z danego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to przecież proces technologiczny, który polega na oddziaływaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest ustalenie barwy i wytworzenie charakterystycznego mięsnego gustu i smaku. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości swoich produktów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii chorobotwórczych i gnilnych. Dzięki temu konsumenci mogą dłużej zajmować się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że mimo trzymania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Drinkiem spośród największych przetworów mięsnych wydawanych przez hurtownie wędlin jest typowa szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka kupowana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako materiał schłodzony bądź mrożony z kością lub bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna mieścić się w kierunku między jasnoróżowej po czerwoną, i tłuszcz pewno żyć pomalowany na biało, z odcieniem kremowym lub różowawym. Drugim w organizacji najbardziej powszechnym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest modna na pełnym świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa więc nic innego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz włożone do osłonki celulozowej lub jelita.

Specyficzne warunki klimatyczne w naszym regionie doprowadziły do tego, iż w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, gdy w regionach śródziemnomorskich o niższej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny obejmujący nie tylko mięso wieprzowe, ale same wielkie domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich działalności były względy ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, więc jej deficyt uzupełniano innymi sposobami mięs. W niniejszy ćwicz utrwalił żywy do tej chwile stereotyp głoszący, iż salami robione jest z oślego mięsa, frankfurterki sprowadza się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.