Instalacja centralnego odkurzania w kazdym domu

Posprzątanie wielkiego, wielopoziomowego domu stanowi trudne i czasochłonne wyzwanie. Dodatkowym utrudnieniem jest noszenie za sobą odkurzacza, dołączanie a później ponowne podłączanie do gniazdek, cykliczna zmiana worków. Podczas sprzątania generuje się ogromną ilość kurzu i hałasu.

turbovacPakowarki próżniowe TURBOVAC - serie: S20, S30, S40, M20, M30 i inne

Rozwiązaniem tych wszystkich niedogodności jest instalacja centralnego odkurzania. Instalacje zdobywają coraz większą popularnością zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Pomimo tego, że wiele osób nie jest do tego patentu przekonana, to w dużej ilości nowo powstających domów instalacja taka jest standardem. Osoby, które jeszcze nie posiadają centralnego odkurzania, bezwzględnie powinny zastanowić się nad tym rozwiązaniem.
Działanie całości instalacji jest bardzo proste. Centralna jednostka tworzy podciśnienie. W procesie zasysania kurzu oraz brudu z pomieszczeń poprzez umieszczone w ścianach przewody przedostają się one do komory w jednostce centralnej. Następnie powietrze zostaje przefiltrowane z pyłu oraz roztoczy i usuwane na zewnątrz budynku.
Wiele osób zastanawiających się nad tym rozwiązaniem obawia się, że projektowanie instalacji centralnego odkurzania wpłynie na zmiany architektury domu. Osoby te są oczywiście w błędzie. Dom może zostać wyposażony w instalacje centralnego odkurzania na każdym etapie budowy. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zdecydowanie się na system w momencie projektowania domu. W takiej sytuacji będziemy w stanie rozmieścić gniazda ssące w najlepiej odpowiadający nam sposób oraz bezkolizyjnie położyć przewody. Dzięki temu będziemy mogli w największym stopniu zminimalizować niezbędne do wykonania prace budowlane, takie jak m.in. rozwiercenia w ścianach oraz stropach, przygotowanie bruzd czy blatów osłaniających.
Instalacja centralnego odkurzania nie jest dużym wydatkiem pod warunkiem, że instalujemy ją w trakcie budowy domu.