Innowacje technologiczne 2015

posnet thermal xlPosnet THERMAL XL - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego odpowiedniego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, nowe metody zaczęły przenikać i umożliwiać inne rzeczy życia. Twórcy maszyny mającej nie spodziewali się jak ogromną marką będzie bawiłeś się ich wynalazek. A fakt, że właściwie każdy bierze w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od małych jednoosobowych firm, na dużych korporacjach kończąc - wszędzie obecne są mniej czy dużo rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie przychodów i porażek nie musi już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest dotowana przez dobre oprogramowanie. W krótkich firmach, być prawdopodobnie wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, ale o moc wygodniej i sprawniej jest zastosowań dedykowanego systemu. Doskonałym modelem jest oprogramowanie symfonia, które ma w naszej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w ostatnim również księgowość.

Wspaniałym przykładem wykorzystania metod są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola pracownika jest już słaba i obniża się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba iść do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz więcej komponuje się tak zwanych inteligentnych domów, które to posiadają same zadbać o prawidłowe oświetlenie, temperaturę w wnętrzach, a nawet uzupełnić zapasy życia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii pewno stanowić przerażająca, jednak powinien mieć, że w dowolnej chwili można wyciągnąć wtyczkę.