Ginekolog a miesiaczka

Ginekologia idzie cały czas do przodu. Są coraz to nowocześniejsze systemy na poszukiwanie ciała ludzkiego. Coraz mniej inwazyjne i jeszcze dokładniejsze. Dużym problemem wśród współżyjących seksualnie kobiet, jest rak szyjki macicy, który tak we wczesnym stadium jego odkrycia jest całkowicie uleczalny.

Choć w przypadku zauważenia niepokojących objawów, które potrafią być kluczem takiej choroby, należy niezwłocznie zarejestrować się do specjalisty na kolposkopie, aby wykluczyć chorobę. Konsekwencją braku powagi przy objawach, potrafi istnieć rozwiązanie macicy.

Badanie takie przedstawia się za pomocą kolposkopu. Istnieje wówczas nic innego jak mikroskop z wziernikiem. Wziernik zostaje wpisany do pochwy z prawym środkiem, aby sprawdzić, jaki odczyn prowadzi w pochwie. Mikroskop ten pozwala na to, aby otrzymać efekt trójwymiarowy oraz także sprawia, że wygląd jest zwiększony nawet dziesięciokrotnie, dzięki czemu lekarz ginekolog będzie mógł prawidłowo zbadać ściany pochwy i szyjkę macicy, aby skrupulatnie ocenić czy zachodzą tam jakieś zmiany. Należy pamiętać, że do poszukiwania powinien się przygotować. Lekarz ginekolog zapewne poinstruuje pacjentkę jak należy się zachowywać przed badaniem. Przede każdym należy zrezygnować z kontaktów fizycznych również z badań ginekologicznych na tydzień przed planowanym badaniem.

Kobieta zdobywająca się badaniu kolposkopem, zazwyczaj mieszka na specjalnym ginekologicznym fotelu. Badanie takie jest zazwyczaj kilka do kilkunastu minut. Jeżeli zyski są niepokojące to lekarz ginekolog, może zdecydować pobranie wycinka z macicy, wówczas potrzeba będzie zatrzymać się przez dobry moment z każdej aktywności seksualnej, bowiem będzie można czuć bardzo nieprzyjemny dyskomfort. W wypadku tego narzędzia również istotne są parametry ergonomiczne, skoro stanowi wtedy narzędzie pracy.