Gastronomia na kolach

Płytki bezpieczeństwa są określane także mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Możliwość zastosowania jest reakcję na pytanie, co zatem stanowi krótka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we należyte miejsce za wielkiego ciśnienia, które zachodzi na skutek awarii. Urządzenia potrafią być dawane w dalekich systemach. Dzielą się między sobą w relacji od typie instalacji oraz medium. Mogą mieć różne kształty, różne sposoby rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na poziomie produkcji. Potrafią istnieć również zrobione z innych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z zabezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, który stał sporządzony w końcu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa mogą stanowić sam dopasowane do guście instalacji czy urządzenia. Dostarczane są zgodnie z wymogami klienta. Zdecydowanie największą renomą zajmują się płytki, jakie korzystają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii stoi się znacznie mniejsze.

W sprzedaży odpowiedzialne są płytki nacinane laserowo, przy wykorzystaniu technologii Gi laserowej.

Niezwykle modne jest wykorzystanie płytek bezpieczeństwa w wymieszaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim systemie płytka znaczy dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które stają w sukcesie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie płytki i zawory muszą spełniać surowe normy bezpieczeństwa, które są podyktowane przepisami prawa.