Frezowanie cnc podstawy

Głównym celem obróbki ubytkowej jest przekazywanie kształtu i wymiaru, a dodatkowo chropowatości innego sposobie produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną z najbardziej powszechnych odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które stanowi przydatne w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy rozłożyć na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To tak do tej siatki możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Lecz w relacje z urządzenia, na jakim pracujemy, pewno się zdarzyć, iż urządzenie może i wykonywać ruch posuwowy. Ale najczęściej widzi się, że to obecnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, iż urządzenie, na jakim służymy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Teraz na rynku jest wiele sposobów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a dodatkowo frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a jeszcze frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a jeszcze nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Określając się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym wybrać odpowiedni rodzaj obróbki ubytkowej. Istnieje wtedy nadzwyczaj ważne, gdyż w współzależności od struktury naszego artykuły powinniśmy dobrać dobre parametry jego obróbki.