Fakturowanie i prowadzenie gospodarki magazynowej

Optima to grupa programów zintegrowanych ze sobą. Pracują odnosząc się do wspólnej bazy danych. Szereg dostępnych modułów stwarza wiele możliwości dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki wbudowanym rozwiązaniom ułatwia kontrolowanie procesów zachodzących w firmie. Jednym z polecanych modułów jest program comarch magazyn.

Moduł ten przeznaczony jest dla firm usługowych. W przejrzysty sposób umożliwia obsługę transakcji handlowych. Dostęp do danych jest możliwy z poziomu innych modułów co usprawnia prowadzenie procesów księgowych. Program comarch magazyn:

– umożliwia obsługę dokumentów zewnętrznych jak PZ (przyjęcia zewnętrzne) i WZ (Rozchody zewnętrzne),
– po utworzeniu nowej bazy danych można ją modernizować za pomocą kreatora,
– w obrębie jednej firmy można prowadzić kilka lokalnych magazynów,
– umożliwia obsługę dokumentów wewnętrznych jak przyjęcia wewnętrzne, rozchody wewnętrzne oraz przesunięcia międzymagazynowe,
– generuje faktury zakupu / sprzedaży na podstawie kilku dokumentów np. PZ/WZ,
– pozwala na przeprowadzenie szybkiej inwentaryzacji,
– umożliwia dokonywanie rezerwacji wyrobu przez odbiorcę,
– umożliwi obsługę opakowań kaucjonowanych,
– współpracuje z Comarch ERP e-Sklep, przesyła towary wraz z opisami, atrybutami i zdjęciami do witryny sklepu internetowego.

Poszerzenie programu o dodatkowy panel handel plus pozwala na uzyskanie pełnej informacji o stanach magazynowych. Umożliwia prowadzenie obrotu towarami w oparciu o konkretne partie zróżnicowane pod względem opisujących je cech. Użytkownik sam podejmuje decyzję, który towar i z której dostawy zamierza wydać z magazynu. Dedykowany jest firmom prowadzącym rozbudowaną obsługę magazynów. Instalacja modułu jest łatwa, pomaga w tym zamieszczona instrukcja obsługi. W prosty i przejrzysty sposób kieruje punkt po punkcie do zakończenia instalacji.