Drukarka fiskalna tania

Na skalę rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, jaki nie zdoła dokonać tej formalności, zostaje ukarany. Pierwsza konsekwencja to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są z dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, jaki może wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu odpowiedzialny jest użytkownik, to dokładnie on musi myśleć o dacie kontroli. Co idealnie sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w kontekście kas finansowych jest mało mylący. Dlaczego? Bowiem w trakcie kontroli badane są właśnie te elementy kasy, które odpowiadają za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które mogą działać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego zbieram się ale i całkiem na bardzo wspomnianych częściach natomiast ich elementach, których wadliwe działanie mogłoby stanowić wpływ na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

małe kasy fiskalneMałe kasy mobilne/proste - Polkas Kraków

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z wszelką dziedziną opłaca się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile trwa taki przegląd? Przegląd zachodzi w praktyce około godziny, maksymalnie dwie godziny, zależy więc w pierwszej mierze od serwisanta. Właśnie nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego potrafimy poprosić by osoby odpowiedzialne za wykonanie tej czynności dotarły do własnej firmy, istnieje obecne wprawdzie liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do spełnienia audytu jest właściwy jedynie serwisant wpisany do prace serwisowej. Stanowi wówczas sprawione tym, że wszystkie wykonane przez serwisanta działanie powinno zostać wprowadzone do pracy serwisowej. Wpisy te potrzebują istnieć łatwe, potwierdzone podpisem pracownika firmy a ostemplowane jego pieczęcią. Mienie o tej procedur jest wyjątkowo ważne, ponieważ koszta tego przedsięwzięcia nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.