Droga ewakuacyjna warunki techniczne

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje zastosowanie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na jakie zgodnie z obecnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których pracuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia poleca się wszędzie tam, gdzie mamy do pracowania z ogromniejszymi gronami ludzi, tzn. w urzędach pracy, w urzędach, w budynkach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, lub także w sklepach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w twarze strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest istotne stanowisko w roli ratowania zdrowia a utrzymania kobiet, które znalazły się w kształcie zagrożenia, zwiększając nadzieję na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który umożliwia spożywa w przyjemny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono przyrządzone z kolorowej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem wysokiej klasie kleju, co zapewnia mu dużą stabilność i siła w ciemnych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w obiektu najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z wnętrza lub domu. Folia, z jakiej odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w dużych warunkach związanych z wyłączeniem prądu albo również z silnym zadymieniem, które ogranicza widoczność.