Dobry psycholog a przewlekly stres

Życie w XXI wieku nie należy do najłatwiejszych. Często jesteśmy narażeni na ogromny stres. Liczne obowiązki, trudna i nerwowa atmosfera w pracy, a potem jeszcze liczne problemy w domu. Koło zamyka się. Jesteśmy przeciążeni emocjonalnie. Często nie mamy szansy nawet odreagowania stresu, ani szczerej rozmowy na temat naszych uczuć.

Coraz większy bałagan w naszych emocjach, powoduje, że w pewnym momencie życie staje się niezwykle trudne. Liczne obowiązki, które nas przytłaczają wykonujemy z dużym wysiłkiem i bez energii. Nasze zainteresowania i pasje idą w odstawkę. Nie znajdujemy czasu na odpoczynek, pomimo że czujemy się wykończeni.

Pozbycie się złych emocji jest konieczne. Możemy bardzo długo nosić je w sobie. Jeśli nie pozbędziemy się ich, narosną i pewnego dnia wybuchną z ogromną siłą. Dobry psycholog może pomóc nam odnaleźć się w tej sytuacji. Z jego pomocą, uda się rozbroić sprawnym ruchem tykającą bombę naszych emocji i myśli. Czasami takie rozwiązanie jest konieczne.

Przewlekły stres jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jednak w pewnym momencie, nasz organizm zaczyna się bronić i daje sygnały, że coś jest nie tak. Bóle głowy, mięśni, brzucha, kołatania serca, bezsenność – szczególnie to ostatnie jest bardzo częstym objawem. Niemożność spania powoduje, że błędne koło się zamyka. Nie przesypiamy nocy – w efekcie nasz dzień jest trudny. Zaburzona koncentracja i zmęczenie powodują, że jesteśmy mniej efektywni w ciągu dnia i popełniamy więcej błędów. Jeśli sytuacja się powtarza, narażamy się na uwagi i pouczenia ze strony przełożonych. To z kolei budzi jeszcze większy stres. W efekcie, znów nie możemy zasnąć, gdyż nasz mózg jest cały czas pobudzony lawiną negatywnych emocji.

Dobry psycholog Kraków pomoże nam zapanować nad stresem. Rozmowa z nim może nakierować na dobre rozwiązanie i wzmożenie mechanizmów, które będą nas chronić. Chroniczny stres jest niebezpieczny i może prowadzić do rozwoju cięższych chorób, zarówno psychicznych, jak i somatycznych. Dobry psycholog Kraków – jest na wyciągnięcie ręki i z pewnością pomoże nam uporać się z nerwowym problemem.