Bezplodnosc jakie badania

Niepłodność u ludzi dana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) lub ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na to są m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesu przebytej infekcji czy urazu. Prowadzi to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na lokaty rozrodcze wpływać mogą także choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na wartość nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, wielka w czyny oraz warzywa oraz dostarczanie do organizmu witaminy I dodatkowo C. Jeśli niepłodność jest produktem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zatrzymuje się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że nosić jeszcze podłoże genetyczne. Warto wziąć to pod uwagę często w przypadku, gdy u kobiety doszło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności pochodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej stanowi więc mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie być dodatkowo przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców zapewne być znacznie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może przyjść zapalny obrzęk jąder, które prowadzić może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać jeszcze o Zespole Kallmana. Istnieje to schorzenie genetyczne, które definiuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem są znacznie niskie jądra, prącie i niski poziom testosteronu. Rokowania na działania maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.