Badanie plodnosci kielce

Badanie płodności u ludzi polega przede ludziom na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest zwykłym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wynikają z jajek i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Jak powinno skończyć się badanie?Pytanie to powinno się dokonać w sezonie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je wykonać również po nowego rodzaju urazach w ziemi krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podjęciem do badania muszą zostać osiągnięte pewne standardy. Negatywnie na skutek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać pobrana w stopniu 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (często te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a i nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna też zostać podana w kompetentni rodzaj.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siłę i ruchliwość). Dodatkowo znajduje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są także inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn wykorzystuje się także innego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i całego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą być również wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest ostatnie tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono możliwość składania się przeciwciał z plemnikiem. Musi żyć ich naprawdę bardzo mocno, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są i nowego sposobie infekcje. W końca ich usunięcia robione są badania mikrobiologiczne.