9 dpt test ciazowy

Kobiety starające się o dziecko, a dodatkowo te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się znaleźć w sobie objawy, które potwierdzą lub też wykluczą obawy (lub też możliwość) na zapłodnienie. A jakie są te symptomy? Kiedy można się ich doszukiwać? Ważnym i jednocześnie najbardziej widocznym objawem wybiera jest właśnie brak okresu. Nie odczuwa ale po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić dostarczone wieloma czynnikami, między innymi lękiem i chorobą. Z drugiej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza zajścia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują także do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stopnia nie ma, za wtedy istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dużo?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży obecnie w głównym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak występują one po jakiś miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a idą w miejscowościach 20. Oto lista objawów, jakich możesz (jednak nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Miłe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety podchodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie posiadają na końcu przygotowanie przyszłej stanowimy nie jedynie do odpowiedniego mienia dziecka w toku tych 9. miesięcy, ale i do innego wychowania. Dlatego, z względu rozwijania się gruczołów mlekowych, piersi mogą występować się większe, a sutki prostsze i niższe. Nudności oraz wymioty. To prawdopodobnie najbardziej otwarty i popularny objaw ciąży. Dokuczają one daleko w porach wczesnoporannych, a być mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w głównej ciąży (a także tu są odstępstwa z normy – moja kuzynka niedawno była pierwszy raz przy nadziei i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co pozwala objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich nasilenie jest o moc większe wśród kobiet, które są w stałym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy same całkowita zmiana smaku. To, iż w ciąży istniejemy w stopniu zjeść wszystko, co mieszka na własnej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra wydaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w polskim układzie.

Gdy jednak zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, lecz nie muszą się pojawić. Niestety stanowi też powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo szybko odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale dają się (również toż dość często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie myślcie więc filmom i serialom, które opowiadają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany stanów i omdlewanie już od wczesnego dnia zapłodnienia. Każda osoba jest bowiem stan błogosławiony w całkiem nowy, swój sposób.