333 2

Laparoskopia to technika idąca na przyjmowanie i diagnozowanie bez potrzeb otwierania pacjenta. Określa się ją chirurgią przyszłości. Lecz stanowi więc operacja jak każda inna, po której także mogą pojawić się powikłania. Operacje laparoskopowe dokonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Sposób może istnieć od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Zależne stanowi obecne od stopnia jego skomplikowania i pełnego stanu zdrowia osoby, która istnieje mu wywoływana.
Na ciele pacjenta buduje się kilka niedużych nacięć, przez które kładzie się trokary. W nich lekarz umieszcza kamerę i zminiaturyzowane narzędzia chirurgiczne. Przed operacją jama brzuszna pacjenta jest chroniona dwutlenkiem węgla, aby oddzielić powłoki brzuszne od narządów (tzw. odma otrzewnowa). Dzięki temuż mocna śmiało w powstałej przestrzeni manipulować narzędziami. Same narzędzia mają około 20-30 cm długości, jednak sama końcówka robocza ma do 1 cm. Spośród ostatniego sensu niekiedy lekarz musi, choć zdarza się toż niezwykle rzadko, dokończyć operację klasycznie. Jest to wskazane w sukcesie, gdy zmiana jest za ważna bądź stan zapalny uniemożliwia dojście do chorych miejsc.
Wycięcie narządu lub jego ilości to początkowy rzut laparoskopii. Następnie powinien go wyeliminować z jamy brzusznej. Podczas laparoskopowych operacji ginekologicznych z podejrzeniem raka wycięty jajnik umieszcza się w oddzielnym woreczku a dopiero później wybiera się go. Istnieje zatem niezmiernie istotne, komórki rakowe nie mogą bowiem przedostać się do nowych narządów. W historie, zanim zaczęto wykorzystywać woreczki, sprowadzało się to znacznie często. Trudne sytuacje mogą być ponad miejsce podczas laparoskopowych operacji jelita grubego.
Wskazania do wykonania laparoskopii są głównie choroby wątroby, wodobrzusze niezbadanego pochodzenia, diagnostyka stanów zapalnych w kraju jamy brzusznej, choroby śledziony lub zrosty w jamie otrzewnej oraz sposoby ginekologiczne innego sposobie.